Merih Zengin,Tedavi Masrafları Anadolu ile Karşılanıyor

Anadolu Sigorta Bakırköy “Merka”, Anadolu Sigorta’nın resmi ve yetkili acentesi olarak 39 yıldır sağlık sigortası hizmeti sunan bir şirkettir. Uzman kadrosu ile faaliyet gösteren firma, müşterilere mobil, telefon, faks ve e-posta üzerinden iletişim imkanı sunmaktadır. İletişim bilgileri şu şekildedir:

 

Mobil: 0533 815 20 13
Telefon: 0212 570 13 83
Faks: 0212 571 36 91
E-posta: merihzengin@merkasigorta.com
E-posta: merka@merkasigorta.com

Sağlık Sigortaları

Merka Anadolu Sigorta’nın yetkili acentelerinden biri olan Merih Zengin, Sağlık sigortası hakkında önemli bilgiler paylaştı. Anadolu Sigorta, sağlık sigortası poliçeleri kapsamında anlaşmalı sağlık kurumları listesi sunarak bireylerin tedavi süreçlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu liste, hastaların tercih ettikleri hastaneleri seçmelerine olanak sağlayarak tedavi sürecinde rehberlik ediyor.

Anadolu Sigorta’nın anlaşmalı olduğu sağlık kurumları, poliçe limitleri dahilinde tedavi masraflarını karşılıyor. Tedavi amacıyla anlaşmalı bir sağlık kurumuna başvurduğunuzda, kimlik bilgileriniz ve poliçe numaranız gibi önemli bilgileri yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Bu bilgiler sayesinde sistem, sigortanızı tanıyarak tedavi masraflarının ödemesini gerçekleştiriyor.

Anadolu Sigorta Anlaşmalı Sağlık Kurumları listesi, sadece anlaşmalı kurumları içermektedir ve Anadolu Sigorta tarafından önerilen kurumları değil, tercih edilebilecek seçenekleri sunmaktadır. Bu listede yer alan hastane ve kurumlar, tedavi masraflarının Anadolu Sigorta tarafından karşılandığı güvenilir sağlık kurumlarıdır.

Anlaşmalı Sağlık Kurumları’nı görüntülemek için öncelikle poliçe türünü seçmeniz gerekmektedir. Modüler Sağlık, Tamamlayıcı Sağlık, Yabancı Sağlık Sigortası ve Nazar Boncuğu poliçe türleri arasından sizin poliçe türünüzü seçerek işleme devam edebilirsiniz. Ardından Network/Ürün tipi seçiminde Mavi, Yeşil, Sarı ve Beyaz Network seçeneklerinden birini seçmeniz gerekmektedir. İl ve ilçe seçimi aşamalarında ise tedavi görmek istediğiniz yerin il ve ilçesini belirleyebilirsiniz. İstanbul’da yaşıyorsanız dahi farklı bir ilçedeki kurumları seçebilme imkanınız bulunmaktadır. Son olarak, tedavi görmek veya destek almak istediğiniz kurum tipini seçmeniz gerekmektedir. Bu kurum tipleri arasında Asistans, Bakım Evi, Evde Bakım, Fizik Tedavi Merkezi, Görüntüleme ve İleri Tanı Tedavi Merkezi, Hastane, Laboratuvar