Oğuzhan Karatürk, TAV Gazipaşa’ya atandı.

 Instagram

TAV Havalimanları bünyesinde uzun yıllardır çeşitli kademelerde görevler üstlenen Oğuzhan Karatürk, Gazipaşa İşletme Koordinatörlüğü görevine atanmıştır. Karatürk, 2006 yılından bu yana şirket içinde edindiği deneyimleriyle dikkat çekmekte olup, 2021 yılından beri Milas-Bodrum Havalimanı’nda Terminal İşletme Koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir.

Oğuzhan Karatürk’ün, göreve başlama tarihi 1 Ocak 2024 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten itibaren, Ömer Sözener’in yıl sonunda ayrılmasıyla doğan sorumlulukları devralacak ve Gazipaşa Havalimanı’nın işletme koordinasyonunu sağlayacak.

Karatürk, 2004 yılında Kırgızistan Manas Üniversitesi’nden mezun olmuş ve kariyerine Türkiye-Kırgızistan İş Konseyi’nde Genel Müdür Sekreterliği ile başlamıştır. Havacılık sektörüne 2006 yılında geçiş yapan Karatürk, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda uzun yıllar boyunca çeşitli görevlerde bulunmuş, 2015 yılına kadar Havacılık Alan Tahsis ve Sözleşmeler Şefi olarak görev almıştır. 2015-2021 döneminde aynı havalimanında Terminal İşletme Müdürü olarak görev yapmış, ve son olarak 2021 yılından itibaren Milas-Bodrum Havalimanı’nda Terminal İşletme Koordinatörlüğü pozisyonunda çalışmaktadır.

Oğuzhan Karatürk, İngilizce’nin yanı sıra Rusça ve Kırgızca dillerini bilmekte olup, bu yetenekleriyle uluslararası alanda işletme koordinasyonuna katkı sağlamaktadır.