Pegasus İzmir-Rize Seferlerini Başlattı

Rize-Artvin Havalimanı, Pegasus Havayolları tarafından gerçekleştirilen İzmir seferleriyle daha fazla destinasyona bağlandı. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan kalkan ilk İzmir-Rize seferi bugün saat 12:55’te başarıyla tamamlandı.

Rize-Artvin Havalimanı, 14 Mayıs 2022’de açılmış ve başlangıçta sadece İstanbul ve Ankara’ya direkt uçuşlar sunmaktaydı. Ancak bugün itibariyle, İzmir seferleri de bu havalimanına eklenmiş bulunmaktadır.

Pegasus Havayolları’nın İzmir seferi, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan saat 11:00’de kalktı ve 12:55’te Rize-Artvin Havalimanı’na başarılı bir iniş gerçekleştirdi. İlk İzmir seferinin, tam kapasiteye yakın bir yolcu doluluğuyla gerçekleştiği bildirildi.

Rize’den İzmir’e olan ikinci sefer de aynı gün saat 13:30’da yapıldı. İlerleyen günlerde, İzmir hattında daha fazla sefer düzenlenmesi planlanmaktadır. Bir sonraki İzmir seferi ise 25 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirilecektir.

Rize-Artvin Havalimanı’nın İzmir’e bağlanması, bölge için seyahat olanaklarını genişletirken turistik ve ekonomik açıdan da yeni fırsatlar sunmaktadır. Seyahat edenler artık daha fazla seçeneğe sahip olacaklar.