Sabiha Gökçen’de e-Pasaport Geçiş Noktaları Artıyor

İstanbul’un önemli havalimanlarından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, e-Pasaport geçiş noktalarında artış yapılarak yoğunlukların önüne geçilmesi hedefleniyor. Yapılacak olan düzenleme ile hava yolcularının daha hızlı ve etkili bir şekilde geçiş yapmalarına olanak tanınması planlanıyor.

Yeni geçiş noktalarının aktive edilmesi sürecinde, mevcut e-Pasaport geçişleri geçici olarak durdurulacak. Bu süreç, 31 Ocak saat 14:00 ile 1 Şubat saat 07:00 arasında gerçekleştirilecek. Geçici olarak hizmet dışı olacak e-Pasaport geçişleri, yapılan düzenleme sonrasında daha fazla noktada hizmet vermeye başlayacak.

Söz konusu düzenlemenin, havalimanında yaşanan yoğunlukların azaltılmasına ve yolcuların daha konforlu bir şekilde seyahat etmelerine katkı sağlaması bekleniyor. Havalimanı yetkilileri, bu geçici aksaklıktan dolayı yolcuların anlayışına teşekkür ederken, yeni düzenlemenin daha efektif bir hizmet sunumunu beraberinde getireceğini belirtiyor.

Seyahat edecek olan yolcular, planlarını bu geçici duruma göre düzenlemeleri ve gerekli önlemleri almaları konusunda uyarılıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı yetkilileri, düzenleme sonrasında oluşabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı gerekli tedbirleri almaya devam edeceklerini ifade ediyor.