Singapore Airlines vakıf kuruyor

Singapore Airlines (SIA) Grubu, Singapur’da ihtiyacı olan bireyleri ve toplulukları desteklemek ve ülkenin havacılık endüstrisinin büyümesine katkıda bulunmak amacıyla Singapore Airlines Vakfı’nı kuruyor.

Kurulacak olan vakıf, SIA’nın katkıda bulunduğu 30 milyon Singapur Dolar’lık bağıştan elde edilen gelirle finanse edilecek. Bu, grubun dünya çapında hizmet ettiği topluluklara destek verme konusundaki uzun vadeli taahhüdünde bir sonraki adımı işaret ediyor.

Vakfın, ihtiyaç sahibi öğrencilere mali yardım sağlayarak havacılık endüstrisinde kapsamlı deneyimler ve mentorluk programlarıyla teşvik etmeyi amaçlayan iki programla başlaması bekleniyor.

Gençlik Destekleme Programı, ihtiyaç sahibi ailelerden gelen öğrencilere destek olmak ve özellikle havacılık endüstrisinde başarılı kariyerlere hazırlanmalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

Vakıf, Singapur’un Teknik Eğitim Enstitüsü (ITE) kolejlerindeki, politekniklerindeki veya üniversitelerindeki uygun öğrencilere mali yardım sağlayacak. Katılımcılar ayrıca SIA Grubu ile üç ila altı aylık bir staj, kişisel ve mesleki becerilerini geliştirmek için Singapore Airlines Akademisi’nden kurslar ve SIA çalışanlarından mentorluk alarak değerli bir sektör deneyimi kazanacaklar. Başvuruların Temmuz 2024’te açılması bekleniyor.

Singapore Airlines Vakfı’nın kurulması, SIA Grubu’nun dünya çapındaki hizmet ve topluluklara katkılarında uzun bir geleneğin önemli bir kilometre taşını temsil ettiğini dile getiren Singapore Airlines CEO’su Goh Choon Phong şunları söyledi: “Programlar, ihtiyaç sahiplerini destekleyecek, yeni nesil havacılık profesyonellerine ilham verecek, onları güçlendirecek ve Singapur’un havacılık merkezinin uzunvadeli büyümesini hızlandırmaya yardımcı olacak” dedi.