“Tadında Anadolu, FAB 2023 Ödüllerinde Zafer Kazandı”

Küresel havalimanı yiyecek ve içecek sektörünün en prestijli ödül programlarından biri olan FAB Awards’ın 2023 kazananları açıklandı. TAV Havalimanları’nın yiyecek-içecek iştiraki BTA, “Tadında Anadolu” markasıyla bu yıl FAB Awards’tan iki ödülle döndü. Tadında Anadolu, ‘Mekan Duygusu’ (Sense of Place) kategorisinde ‘Mekan Duygusunu En İyi Temsil Eden’ marka olarak Avrupa bölge birincisi seçilmenin yanı sıra aynı kategoride “En Çok Tavsiye Edilen” işletme olarak da ödüllendirildi.

Tadında Anadolu, Anadolu mutfağının kültürel mirasını günümüze taşıyan bir marka olarak öne çıkıyor. İstanbul Havalimanı’nda dış hatlar gidişte pasaport kontrolü sonrasında 1,700 metrekarelik alanda hizmet veren restoran, misafirlerine ocakbaşı, taş fırın, döner ve cağ kebabı, kahve ve geleneksel tatlıların yanı sıra mevsimsel olarak yenilenen ve her bölgeden aslına uygun yapılan tariflerden oluşan açık büfe sunuyor. Ayrıca, İzmir Adnan Menderes ve Ankara Esenboğa Havalimanı iç hatlarda da Tadında Anadolu bulunuyor. Bu başarılı marka, ABD merkezli Daily Meal tarafından dünyanın en iyi 30 havalimanı restoranı arasında gösterilmiştir.

Tadında Anadolu’nun sadece lezzetleri değil, aynı zamanda kültürel mirası da koruma misyonu bulunuyor. Küçük ve orta boy işletmelerin üretimini havalimanlarına taşıyarak kadın girişimcileri, çiftçileri, üreticileri ve geleneksel tarımı destekliyorlar. Tadında Anadolu, 60 farklı şehirden 600’e yakın ürünle yılda yaklaşık 1.5 milyon misafiri ağırlıyor.

BTA CEO’su Baha Bülbül, FAB Awards’ın sektörün niteliksel devriminde kritik bir rol oynadığını belirtti ve Tadında Anadolu’nun ödül kazanmasının, markanın yerel zevkleri, gelenekleri, kültürü ve toplumsal değerleri yansıttığını gösterdiğini söyledi. Ayrıca, markanın Türk Mutfağı’nı uluslararası düzeyde temsil etmek ve korumak misyonuyla hareket ettiğini vurguladı.

Tadında Anadolu, ödüllerini alırken gelecekte de havalimanlarında sıra dışı gastronomik deneyimler sunma yolculuğuna devam edeceğini taahhüt etti.