“TGS Personeline Bayram Öncesi İkramiye ve Prim Müjdesi”

“Türk Hava Yolları ve Havaş’ın ortak kuruluşu Turkish Ground Services (TGS), Kurban Bayramı öncesi personeline çifte müjde verdi. TGS Yönetimi tarafından personel ile paylaşılan bir mesajda, ikramiye ve prim rakamlarının resmi olarak açıklandığı belirtildi.

İlk olarak, 31 Mayıs ve öncesinde işbaşı yapan, Mayıs ayının tamamını kapsayacak şekilde ücretsiz izinde olmayan ve ödeme gününde şirkette çalışmaya devam eden tüm personelin, 20.000 TL tutarında seyyanen bayram ikramiyesi alacağı duyuruldu.

İkinci olarak, 31 Mayıs ve öncesinde işbaşı yapan ve ödeme gününde şirkette çalışmaya devam eden tüm personelin, 1 skala maaşı tutarında prim ödemesi yapılacağı belirtildi. Prim ödeme tutarı, 1 Mart 2023 ile 31 Mayıs 2023 tarihleri arasındaki 92 takvim gününde çalışılan süreye göre kıstelyevm esasına göre belirleneceği ifade edildi.

Prim ödemeleri, maaş ödemeleriyle birlikte 3 Haziran 2023 tarihinde yapılacak, bayram ikramiyeleri ise 6 Haziran 2023 tarihinde maaş hesaplarına yatırılacak.

TGS yönetimi tarafından yapılan bu ödemelerle birlikte personelin bayram öncesi ek bir gelir elde etmesi amaçlanmaktadır. TGS, tüm personeline hayırlı bayramlar dilerken, bu jestin bayramlarını daha mutlu geçirmelerine katkı sağlamasını umuyor.”