Bayram seyahati yaklaşırken, Emirates ekipleri bu tatil döneminde DXB'deki Terminal 3'te 700.000'den fazla müşteriyi ağırlamaya hazırlanıyor. Yoğun seyahat döneminin 29 Nisan'da başlaması ve en yüksek yolcu hacminin bayramdan önceki hafta sonu olması bekleniyor, ancak seyahatin 9 Mayıs'a kadar ve iki hafta sonu boyunca yüksek kalması bekleniyor. BAE'li gezginlerin bayram için tatil yaptıkları veya arkadaşlarını ve ailelerini ziyaret ettikleri en popüler destinasyonlar Londra, İstanbul, Manila, Kahire, Paris, Kazablanka, New York ve Los Angeles.

Ajman ve Kuzey Emirates'te yerleşik yolcular için DXB kuyruklarını atlamak ve havayolunun Ajman check-in olanağından yararlanmak için bundan daha iyi bir zaman olamaz, şimdi günün her saati açıktır.

Müşteriler artık uçuşlarından 24 saat öncesine kadar ve kalkıştan 4 saat öncesine kadar check-in yapabilirler. Emirates ayrıca otobüs tarifesini DXB'ye genişletmek için Ajman Ulaşım Otoritesi ile birlikte çalışıyor ve şimdi tıbbi belge kontrolleri, biniş kartları ile eksiksiz bir gelişmiş check-in deneyimi sunuyor ve ayrıca bagajlarını uygun olandan önce tam olarak kontrol edebiliyorlar. DXB'ye otobüs yolculuğu, kuyrukları atlayarak ve doğrudan kapıya esinti.

Emirates, DXB üzerinden seyahat eden müşterilere stressiz seyahat için aşağıdaki tavsiyeleri sunuyor:

· Oraya erken gelin! Müşterilerin check-in, sağlık belgesi kontrolleri ve göçmenlik formaliteleri için yeterli zaman tanımak için uçuşlarından en az üç saat önce havaalanına gelmeleri tavsiye edilir.

· Araba kullanmayı seçerseniz, lütfen Terminal 3'e gelen trafiği önlemek için fazladan zaman oluşturun. Alternatif olarak, müşteriler Terminal 3'e doğrudan bağlantılarla Dubai Metrosu'nu kullanabilirler.

· Havayolunun, 32'si çanta bırakma özelliğine sahip 48 self-servis çanta bırakma makinesini kullanın. Emirates'in müşterileri uçuşlarından 24 saat önce check-in yapabilir ve ABD'ye seyahat eden yolcular kalkıştan 12 saat önce check-in yapabilir.

· Park edin! Yolcular ayrıca otopark check-in olanağını 24 saat ile kalkıştan altı saat öncesine kadar kullanabilirler. Sıfır park ücreti ile Terminal 3 Gidiş Otoparkına bırakılan müşteriler, daha sorunsuz bir havalimanı yolculuğu için daha kolay ve uygun check-in seçeneklerine sahip olacaklar.

· Check-in size gelir; Emirates müşterileri artık, gidiş salonunda dolaşan 25 mobil check-in portu ile bekleme sürelerini kısaltma seçeneğine de sahipler. Müşteriler biniş kartlarını alabilir, çantalarını tartabilir, etiketleyebilir ve check-in personeline sorularını yanıtlatabilir.

· Emirates'in Terminal 3'teki biyometrik yolu, belirli check-in masalarından, Emirates'e özel dinlenme salonlarından ve biniş kapılarından sorunsuz bir yolculuk sunuyor. Yolcular herhangi bir belge kontrolü veya sıraya girmeden tüm formalitelerini hızla tamamlamak için biyometrik yolu kullanabilirler.

Kalkışa 60 dakikadan daha az süre kala check-in yapan müşteriler seyahate kabul edilmeyecektir. Check-in işlemi yapıldıktan sonra yolcuların uçağa biniş kapılarına zamanında varmalarını sağlamaları tavsiye edilir. Kapılar kalkıştan 90 dakika önce açılır, uçağa biniş uçuştan 45 dakika önce başlar ve kapılar kalkıştan 20 dakika önce kapanır. Emirates, seyahat için biniş kapısına geç gelen yolcuları kabul edemeyecektir. Uçuşların programa göre hareket etmesini sağlamak ve operasyonlar üzerindeki etkiyi önlemek için check-in ve kapı kapanış saatleri kesinlikle takip edilecektir.

Müşterilere ayrıca Emirates Seyahat Merkezi'ndeki en son güncellemeleri kontrol ederek rezervasyon yaptıkları varış noktasına seyahat gereksinimlerini gözden geçirmeleri hatırlatılır .