United Airlines, yeni Premium Economy sınıfı için “Şampanya İçin Basma Düğmesi” Geliştiriyor

united-airlines-yeni-premium-business-class-sampanya-icin-basma-dugmesi-gelistiriyor

United Airlines’ın mevcut business sınıfı içinde business sınıfı olduğu söylenen Premium Economy olarak yeni bir oturma sınıfı geliştiriyor.

Polaris oturma grubu için uçak bileti rezervasyonu yaparken United müşterilerine premium ekonomiye yükseltme seçeneği sunulacak. Halihazırda dahil olan olanakların üzerinde kapılı suitler bulunuyor. Yeni sınıfın en ilginç olanaklarından biri ise tek tuşla şampanya servisi oldu. Yolcular şampanya çağırma butonuna basarak servis hizmeti alabilecek

United Hava Yolları yeni ekonomi sınıfının avantajları

Premium Economy’nin diğer avantajları ise, geniş koltuklar, özel check in ve dinlenme salonlarında öncelik olarak sıralanıyor.

Yeni oturma sınıfı United’ı rakipleri Delta ve American ile aynı seviyeye getirebileceği düşünülüyor. Şampanya düğmesine ise tepki bekleniyor.

“Çağrı düğmesi şampanya için değil, acil durumlar için kullanılmalıdır”

United’ın uçuş görevlileri sendikasını temsil eden AFA-CWA Sendikasının Başkanı Sara Nelson, bir içki için asla uçuş görevlisi çağrı düğmesine basılmaması gerektiğini söylüyor ve hatta hükümete uçaklarda içki miktarını azaltacak şekilde alkolü yasaklatmaya bile çalışıyor. Kabin ekiplerinin sağlaması gereken hizmet, yolcuların yalnızca ölüm kalım durumu söz konusu olduğunda uçuş görevlisinin düğmesine basması gerektiğini söylüyor.