Havaş’ın Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığına Şafak Özbay Atandı

Türkiye’nin önde gelen yer hizmetleri şirketi Havaş, Şubat 2024 itibariyle Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine Şafak Özbay’ı getirdi.

Havaş’ın üst yönetiminde gerçekleşen görev değişikliği ile birlikte, TAV Havalimanları’nda Medine Havalimanı’nda Finans ve Muhasebe Direktörlüğü görevini sürdüren Şafak Özbay, 1 Şubat 2024 tarihi itibarıyla Havaş Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde 2007 yılında yüksek lisansını tamamlayan Şafak Özbay, 2008 yılında sektöre adım atmıştır. TAV Havalimanları’nda Finansal Raporlama Kıdemli Uzmanı olarak kariyerine başlayan Özbay, 2013 yılından itibaren çeşitli yönetici pozisyonlarında görev almıştır. 2018 yılından bu yana Medine Havalimanı (TIBAH) Finans ve Muhasebe Direktörlüğü görevini başarıyla sürdüren Özbay, 1 Şubat 2024 itibarıyla Havaş’ta Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenecektir.

Havaş, Türkiye’nin güvenilir yer hizmetleri markası olarak İstanbul merkezli faaliyet göstermekte olup, Türkiye genelinde 30 havalimanında, Letonya’da Riga ve Hırvatistan’da Zagreb Havalimanı’nda hizmet sunmaktadır. Şirket, iştirakleri aracılığıyla yılda 560 binden fazla uçuşa hizmet vererek yaklaşık 1.3 milyon ton kargo ve 100 milyondan fazla bagaj taşıyarak yılda 160 milyonun üzerinde yolcuya hizmet sunmaktadır. Havaş, Airport Service Association (ASA) ile IATA Ground Handling Council (IGHC) üyesi olup, ISAGO sertifikasına sahiptir. Ayrıca, İstanbul, Antalya, Ankara ve İzmir havalimanlarında antrepo hizmeti sunmaktadır. Şirketin faaliyetleri arasında yer hizmetleri, kargo, antrepo hizmetleri ve havalimanı ile şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı bulunmaktadır.