Hosteslerde dövme yasak mı?

hosteslerde-dovme-yasak-mi

Kabin memurluğu için en çok sorulan sorulardan bir tanesi de ‘Dövmem var hostes olabilir miyim?’ Sizin için bu sorunun cevabını araştırdık.

Dövmeli hostes olur mu?

Dövmeli hostes olabilir ama havayolu şirketlerinim dövme konusunda sınırlamaları bulunuyor.

Hostes dövme yerleri nerelerdir?

Hosteslik için dövme izin verilen yerler aşağıdaki görselde görünüyor. Eğer beyazla gösterilen yerlerde dövmeniz varsa hostes/ kabin memuru olamazsınız. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing ve yara/yanık/leke benzeri kalıcı iz bulunmamalıdır.

Yara izi, yanık, doğum lekesi olan hostes olabilir mi?

Dövme kriterlerindeki durum burada da geçerli. Eğer görseldeki beyaz yerlerde gösterilen yerlerde yara, yanık, leke, doğum lekesi, piercing ve benzeri kalıcı izlerin bulunuyorsa hostes olamazsınız.

Hosteslikte dövme kontrolü nasıl yapılır?

Hosteslik kabin memurluğu başvurularında dövme, yara izi, yanık izi, leke, doğum lekesi gibi konular detaylı şekilde incelenir. Herhangi bir fondöten ya da benzeri malzemeyle kapatmaya çalışsanız bile belli olduğunda o bölgenin temizlenmesini silinmesini isteyebilirler.

Eğer hosteslik için dövmem yok yalanını söylerseniz ne olur?

Adaya karşı olan güvenin sarsılması! Mülakat süreçlerinde yapılan kontrollerde herhangi birinin bulunduğu tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılmaktadır.

Dövmem yok diye yalan söylerseniz bir daha başvuru yapamazsınız!

Size sorulduğunda dövme, piercing , yara, yanık, leke, doğum lekesi ve benzeri kalıcı izlerin olmadığını beyan eden ancak var olduğu tespit edilen adayların ise öncelikle süreçleri sona ermekte olup sonraki kabin memuru alım ilanlarına da başvurusu mümkün olmayacaktır.

Hosteslik için dövme sildirme süreci

Hosteslik başvurusu yaptığınızda dövmeniz varsa ve silinmesi için işlemlere başladıysanız bu süreç bitene kadar değerlendirmeye girmemelidir.

Silme işlemi yapılan bir dövmenin olması halinde, kabin memurluğu mülakat ve değerlendirme süreçleri başlamadan önce silme işleminin tamamlanmış, dövmenin tümüyle temizlenmiş ve ten rengi halini almış olması gerekmektedir.