Termal, gastronomi, tarih ve kültür şehri Afyonkarahisar dünya markası olma yolunda ilerliyor

Türk Hava Yolları, (THY) geçtiğimiz günlerde İştirakler Zirvesi’ni gastronomi şehri Afyonkarahisar’da gerçekleştirdi. Afyonkarahisar’ın kültürel ve doğal güzelliklerini anlatmakla bitiremeyen THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, ünlü oyuncu Melis Sezen’in rol aldığı Afyonkarahisar tanıtım filmini paylaştı.

Afyonkarahisar tanıtım filmi ilk kez THY’nin Madrid’de Türkiye tanıtım etkinliği kapsamında yayınlandı.

Ahmet Bolat yaptığı açıklamada;

“Milli Bayrak Taşıyıcı olarak Türkiye’yi ve medeniyet ve tarih mirasımızı tanıtmaya devam edeceğiz. Ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden oyuncularımızla işbirliklerini arttıracağız. Bu proje özelinde Melis Sezen’e katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.


Ali Gümüşhan: “Afyon’un doğasında huzur, termalinde şifa var”

THY’nin tanıtım filmiyle Afyonkarahisar’a desteklerinden dolayı gurur duyduklarını belirten Zafer Bölgesi Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Ali Gümüşhan,
“THY’nin İspanya’da 40. yıl etkinliğinde Türkiye tanıtım videosuna geniş yer verildi. Turizmciler olarak THY yöneticilerine ve ilk günden beri desteklerini esirgemeyen THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’a teşekkür ediyoruz. THY ile ortak işbirliklerine devam etme yolunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Binlerce yıllık medeniyetlerin, eşsiz tarihi kalıntıları ile Frigya’da geçmişe uzanmak, tarihi ve kültürel miras göz kamaştıran eserlerina hayran kalmak, yöresel yemeklerinde lezzeti, termalinde şifayı bulmak, doğasında huzuru, sokaklarında Anadolu’nun izlerini görmek isterseniz gizemli şehir Afyonkarahisar ziyaretçilerini bekliyor. THY ile rotanız Afyonkarahisar olsun” ifadelerinde bulundu.

İlginizi çekebilir

Afyon’a gidenlerin uçak biletinin yarısı otellerden olacak