(video) Pegasus, Zagreb’e Haftada İki Uçuşla Başladı

 Instagram

Pegasus, Zagreb Seferlerine Başladı: Hırvatistan’daki İlk Varış Noktası ve 50. Ülke

Pegasus Hava Yolları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile Zagreb arasında gerçekleştireceği haftada iki seferlik yeni uçuşlarının açılışını dün gerçekleştirdi. Bu, Türk düşük maliyetli havayolunun Hırvatistan’daki ilk varış noktası olma özelliği taşıyor ve aynı zamanda şirketin ulaştığı 50. ülke pazarını işaret ediyor.

Zagreb Havalimanı Genel Müdürü Hüseyin Bahadır Bedir, Pegasus Hava Yolları’nı yeni ortakları olarak ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu iş birliği, destinasyonlar arasındaki bağlantıları güçlendirmenin yanı sıra yolcu trafiğini ve turizm potansiyelini artırma fırsatı sunuyor. İstanbul’un kültürel ve tarihi zenginlikleriyle birlikte Zagreb’in cazip atmosferi, gezginlere unutulmaz deneyimler sunacak” dedi.

Pegasus Hava Yolları Satış ve Network Planlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Emre Pekesen ise, Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’e uçuşlara başlamanın heyecanını paylaşarak, “Bu yeni destinasyon, ağımızın 50. ülkesi olma özelliği taşıyor. Her iki ülkenin de kaliteli hizmetimizden ve uygun fiyatlarımızdan memnun kalacaklarına inanıyoruz” diye ekledi.

Zagreb’e doğrudan rekabetle girmeyen Pegasus Hava Yolları, ancak Türk Hava Yolları’nın İstanbul’un ana merkezi ile Zagreb arasında günlük iki sefer düzenleyerek 1 Nisan’dan itibaren haftada on sekiz sefere çıkaracağı rotadaki frekansları artırarak dolaylı bir rekabetle karşı karşıya kalacak.