Yenişehir’de Öğrenci Pilotun Motor Arızası

 Instagram

Bursa’da dün gerçekleşen olayda, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesindeki hava parkından kalkan özel bir havacılık şirketine ait eğitim uçağı, öğrenci pilot Mehmet Akif Öztürk’ün kontrolünde, Yenişehir ilçesi Çiçeközü Mahallesi semalarında teknik bir arıza nedeniyle zorunlu iniş yapmak zorunda kaldı. Olay sonrasında bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Uçaktan çıkan öğrenci pilot Mehmet Akif Öztürk, çevredekilerin yardımıyla sağlık ekiplerine ulaştırıldı. Öztürk, yapılan kontrollerin ardından tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.

 

Kazanın yaşandığı bölgede inceleme yapan jandarma ekiplerine, olayla ilgili bilgi veren özel havacılık şirketi yönetim kurulu başkanı Ferdi Tercanlıoğlu, pilotun tek başına uçuş yapan bir öğrenci olduğunu ve uçağın iniş nedenini bilmediklerini ifade etti. Tercanlıoğlu, pilotun hendeğe takılmasaydı rahat bir şekilde iniş yapabileceğini belirterek, pilotun sağlık durumunda herhangi bir sorun olmadığını vurguladı.

Tedavi sonrasında taburcu edilen öğrenci pilot Mehmet Akif Öztürk, yaptığı açıklamada, uçuş sırasında meydana gelen teknik bir sorun nedeniyle zorunlu iniş yapmak zorunda kaldığını ancak başarıyla gerçekleştirdiğini ifade etti.

Uzun süredir uçuş eğitimi aldığını ve olayın kutlamak için değil, eğitim amaçlı gerçekleştirdiği bir uçuş olduğunu belirtti. Şu an sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Öztürk, uçakta meydana gelen teknik arızanın belirlenmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti.