AJet’in resmi ilk uçuşu gerçekleşti

Türk Hava Yolları’nın 2008’den bu yana Anadolujet olarak hizmet veren havayolu şirketi yeni bir oluşuma girmiş ve AJet olarak yenilenmişti. AJet dün ilk resmi uçuşunu VF2025 sayılı ilk seferiyle Ankara’dan İstanbul’a Boeing 737-800 tipi bir uçakla gerçekleştirdi.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan 22.00’de havalanan uçak 23.10 itibariyle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inişini gerçekleştirdi. İlk sefere Vali Vasip Şahin, THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, AJet CEO’su Kerem Sarp, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve THY Yönetim Kurulu Üyesi Şekib Avdagiç başta olmak üzere havacılığın birçok öncü ismini katıldı.

Ahmet Bolat: “Havacılık hayatına farklı bir bakış açısı getiriyoruz”

AJet ile havacılık hayatına farklı bir bakış açısı getireceğiz diyen THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, “Dünya tarihinde ilk kez 104 uçakla havayolu kuruluyor. Bu uçakların 30’u yeni nesil ve 2025 sonuna kadar yeni nesil uçak sayımızı 50 üzerine çıkaracağız. Kargo taşımacılığında çok önemli bir rol üstelenecek olan AJet Ankara’dan şu an 22 ülkeye uçuş gerçekleştiriyoruz, 2028’e kadar uçtuğumuz ülke sayısını 55’e çıkarmayı hedefliyoruz. 30 Mart’ı 31 Mart’a bağlayan gece artık tamamen AJet operasyon olarak şirketimiz 90 pilot 1267 kabin ekibiyle hizmet vermeye başlayacak” dedi.

Şekib Avdagiç: “Türk Sivil Havacılık tarihinde önemli bir uçuş gerçekleşti”

Türk Sivil Havacılık tarihinde önemli bir uçuş gerçekleştidiyen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve THY Yönetim Kurulu Üyesi Şekib Avdagiç, “AJet ilk uçuşunu Ankara – İstanbul arasında icra etti. 2028’e kadar 200 uçaklık filoya ve 55 milyonluk yolcu kapasitesiyle emin adımlarla ilerliyor. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Kerem Sarp: “Sürdürülebilir vizyonuyla Low Cost iş modeline yeni bakış açısı getiriyoruz”

Sürdürülebilirlik vizyonuyla çıktığımız yolculuğumuza 31 Mart itibariyle başlıyoruz diyen AJet CEO’su Kerem Sarp, “Sürdürülebilirlik’ vizyonuyla ‘Low Cost’ iş modeline yenilikçi bir bakış açısıyla giriş yapacağız. Hedefimiz bu hizmetlerimizden daha geniş kitlelerin istifade etmesi” ifadelerini kullandı.