YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, önce TGS çalışanlarıyla İstanbul Havalimanı apronunda düzenlenen iftar programına katıldı sonra da THY Teknik çalışanlarıyla sahur yaptı.

Bünyesinde yer alan 17 iştiraki, farklı faaliyet alanlarında verdiği hizmetleri ve 51 binin üzerinde çalışanıyla küresel ölçekte Türkiye’nin en değerli markasını temsil eden THY, çalışanları bayrak taşıyıcının yeni evi İstanbul Havalimanı’nın apronunda düzenlenen Ramazan ayı etkinliklerinde buluştu.
THY ve HAVAŞ ortaklığı ile faaliyetlerini sürdüren TGS Yer Hizmetleri A.Ş.’nin ramazana özel hazırladığı iftar programında çalışanlar; THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, TGS Yer Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Nurzat Erkal, HAVAŞ Genel Müdürü Kürşad Koçak ve çok sayıda üst düzey yönetici ile 24 Mayıs akşamı bir araya geldi.

'GÜÇLÜ AİLE BAĞLARINA SAHİBİZ'

İftar programında söz alan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, rahmet, mağfiret ve bereket ayı Ramazan’ın tüm çalışanlar için hayırlara vesile olmasını diledi. Başarıyla tamamladikları ve yerli yabancı birçok otoritenin takdirini toplayan büyük göç operasyonu sonrası hedeflere ulaşma yolunda çalışmaya devam ettiklerini dile getiren Aycı, "Eski evimiz Atatürk Havalimanı’nda aramızda var olan güçlü aile bağına yeni evimiz İstanbul Havalimanı’nda da sahip olduğumuz için mutluyuz. Çünkü bu bağ bizleri zor günlerden bu güzel günlere taşıdı. Türk Hava Yolları’nın bu başarısında sizlerin payı çok büyük. İnşallah burada, yeni evimizde de nice başarılara birlikte ulaşacağız. Şimdiden Ramazan Bayramı’nızı kutlarım.” dedi.

ÇALIŞANLARA SÜRPRİZ ETKİNLİK

İftar programı sonrasında çalışanlar, etkinlikler çerçevesinde kurulan alanda; şut çekme, koridor yarışması, rodeo, boks makinası, çok boyutlu sinema ve langırt gibi oyunlarda sahur vaktine kadar stres attı.

THY TEKNİK ÇALIŞANLARIYLA SAHUR

İftar programı ve etkinlikler sonrasında sahur programı için THY Teknik A.Ş çalışanları ile bir araya gelen M. İlker Aycı’ya THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Karaman ve THY Genel Müdür (İnsan Kaynakları) Yardımcısı Abdulkerim Çay başta olmak üzere birçok yönetici eşlik etti.

Sahur programında söz alan M. İlker Aycı, THY Teknik A.Ş.’de birlikte gerçekleştirdikleri çalışmaların kendilerini önemli noktalara getirdiğun kaydetti. "Şimdi yeni evimizde çıtayı bir üst seviyeye taşımanın vaktidir." diyen Aycı şunları söyledi:

Bizim Türk Hava Yolları Teknik A.Ş’deki hedefimiz küresel havacılık pazarının en önemli ar-ge merkezlerinden biri olabilmektir. Yerlileşmeye, millileşmeye kendi değerlerimizi üretmeye ve dışa bağımlılığımızı azaltmaya ihtiyacımız var. Ben sizlerde bu enerjiyi görüyorum, sizlere inanıyorum. Uçak teknolojisi konusunda sahip olduğumuz bilgi birikimini; çalışma azmimiz, inancımız ve kararlılığımız ile birleştirirsek hayallerimizi gerçekleştirebiliriz. Bu noktada gerekli tüm destekler ile önünüzü açmaya hazırız. Artık havacılık sanayine damga vuracak işlerin zamanıdır. Bu mübarek gecede sizlerle birlikte hedeflediğimiz güzel gelecek için dua edelim. Şimdiden Ramazan Bayramı’nızı kutlarım.